HİZMETLERİMİZ

1)   Eğitim Hizmeti: Engelli bireylerin, dil ve konuşma, zihinsel, işitsel, görsel, fiziksel ve duygusal becerilerinin geliştirilmesi için yapılan bire bir eğitimdir. Bireysel eğitim, bireyselleştirilmiş eğitim programı (BEP) hazırlanarak yapılır. Bireysel eğitim programı ise engelli bireyin eğitime başlamadan önceki performans düzeyi belirlenerek, bireyin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan bireye özel bir programdır. Bireysel eğitimlerimiz Milli Eğitim Bakanlığınca kabul edilmiş uzman eğitimcilerle verilmektedir.  Kurumumuzda kamera sistemi ile velilerimizin seanstaki çocuklarını izleme imkanları vardır.

2)   Aile Danışmanlığı Hizmeti: Aile danışmanlığı, özel eğitim gerektiren bireylerin eğitiminde, sürekliliği olan bir hizmettir. Bireyin eğitim aldığı ortam ile ev ortamındaki yaklaşım ve davranışların tutarlı olması konusunda aileler bilgilendirilmektedir. Ayrıca ailelerimize, ücretsiz olarak aile içi ilişkileri düzenleyici hizmetler ve psikolojik danışma hizmetleri verilmektedir. Ailelerin moral ve motivasyonu arttırıcı faaliyet ve geziler de aile danışmanlığı tarafından düzenlenmektedir.

3)   Aile Ziyaretleri: Kurumumuzdan eğitim alan bir çocuğun yaşadığı ortamı görmek, evdeki fiziki koşullardan haberdar olmak, aileyi ve öğrencimizi daha yakından tanımak amacıyla ev ziyaretleri düzenlenmektedir. Bu ziyaretler sayesinde aile ile işbirliği ve destek sağlanmaktadır.

4)   Okul Ziyaretleri: Okula giden çocuklarımızı okullarında ziyaret etmek, öğretmenleriyle bilgi ve fikir alışverişinde bulunmak, çocuğun seviyesine uygun programı belirlemek ve uygulamak son derece önemli ve etkili görülmektedir. Bu şekilde okul, aile ve kurum işbirliği sağlanarak etkili eğitim verilmektedir.

5)   Ücretsiz Servis Hizmeti: Çarem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi iki servis aracı ile öğrencilerini, hosteslerle, güven ve huzur içerisinde evlerinden teslim almakta ve seans sonrasında evlerine teslim etmektedir.

6)   Psikolojik ve Gelişimsel Ölçme ve Değerlendirme Hizmetleri: Kurum psikologları tarafından ailelerimize ve öğrencilerimize bazı ölçek ve envanterler uygulanmaktadır. Bunlar:

 •     Wısc-R Çocuklar İçin Zeka Testi
 •     Denver II Gelişim Testi
 •     Kurum psikologları tarafından oluşturulan “Performans Değerlendirme ve Gelişim Takip Formları”
 •     Sosyal Korku Ölçeği
 •     Macnair ve Kahn Bellek Bozuklukları Kendi Kendine Değerlendirme Ölçeği
 •     Frostig Görsel Algı Testi
 •     Çocuklar İçin Depresyon Ölçeği
 •     Beck Anksiyete Ölçeği
 •     Beck Depresyon Testi
 •     Beier Cümle Tamamlama Testi
 •     Metropolitan Olgunluk Testi, vb. gibi test ve envanterler
Anasayfa
Hizmetlerimiz
Ekibimiz
İletişim
Faydalı Bilgiler
Bilgi Bankası
Videolar
Fotoğraf Galerileri
Brosür_ön Brosür_ön
Özel Çarem İşitme Konuşma Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

İslambey Mah.

Hükümet Sokak No:10/B

Arnavutköy İstanbul


Größere Kartenansicht

Tel.: 0212 597 77 27-37

0212 597 09 77

Gsm: 0554 879 11 60